Hodinovému cvičení konkuruje červené víno, tvrdí nová studie

akash.mehra - https://flic.kr/p/eGvuwM
Advertisement

Dáte si rádi dobré červené víno, ale neradi poté při cvičení spalujete kalorie v tělocvičně? Pak vám tato zpráva udělá radost. Výzkum provedený na Albertské univerzitě v Kanadě totiž potvrdil, že našemu zdraví prospívá resveratrol, sloučenina vyskytující se v červeném víně, jejíž účinky jsou srovnatelné s těmi, které na nás působí během cvičení. Takže červené víno místo trápení na trenažeru? To je něco, do čeho teď můžete jít.

Podle předního výzkumníka, Jasona Dycka, pomohou tato zjištění přímo pacientům, kteří nejsou schopni vyvinout fyzickou aktivitu. Ke zlepšení fyzického výkonu přispívá právě resveratrol, který navíc pomáhá zlepšovat funkci srdce a sílu svalů stejným způsobem, jakým jsou posilovány během cvičení. ,,Myslím, že by resveratrol mohl pomoci skupinám pacientů, kteří chtějí cvičit, ale nejsou toho fyzicky schopni,” tvrdí Jason Dyck. ,,Resvetratol by těmto pacientům mohl imitovat cvičení nebo zkvalitnit účinky nízké intenzity cvičení, která jim nebude dělat problémy.”

Debata o pozitivních účincích červeného vína na lidské zdraví má pevné základy – studie odhalily, že u lidí, kteří si denně dopřejí sklenku červeného, je menší pravděpodobnost onemocnění demencí či rakovinou; tento každodenní rituál navíc prospívá srdci, zmírňuje projevy stárnutí a dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. A teď se objevil výzkum informující o tom, že červené víno zvyšuje tepovou frekvenci? To je doslova to nejlepší zjištění.

I když, nalijme si čistého vína- všeho s mírou, protože výsledky výzkumu se vztahují pouze k červenému vínu a studie byla provedena na myších, nikoli na lidech. Pokud však chcete zvýšit svůj příjem resveratrolu, vyzkoušejte také borůvky, burákové máslo, hroznové víno nebo hořkou čokoládu. Mějte na paměti, že základem je mít vyvážený jídelníček.

 

Zdroj: huffingtonpost.co.uk

Překlad: Petra Stočková

Další články
Close

Poruchy snění prvotním ukazatelem onemocnění mozku

V novém výzkumu bylo objeveno zvláštní a překvapivé spojení mezi sněním a širokým spektrem neurodegenerativních chorob, včetně Parkinsonovy choroby a demence s Lewyho tělísky. Dr. John...