Umíte si s partnerem ze sebe udělat legraci? Pak vás tento článek potěší

KLUBLU/SHUTTERSTOCK
Advertisement

Klíč ke zdravému a spokojenému vztahu máme na dosah. Většina z nás si dle nové studie totiž nedokáže představit šťastný vztah bez pošťuchování a vtípků na účet obou partnerů. To však platí pouze pro osoby, které se dokážou zasmát samy sobě. Pro jedince, které děsí představa, že by si z nich ten druhý dělal legraci, platí přesný opak.

Výzkumníci zjistili, že lidé obávající se toho, že budou někomu pro smích, byli méně důvěřiví vůči partnerovi a také méně spokojení. Zkoumaní mimo jiné uvedli, že nebyli spokojeni se svým sexuálním životem, pokud jejich partner patřil do druhé skupiny. Tedy mezi jedince, které děsila představa, že by se jim ten druhý mohl smát.

Profesor René Proyer z MLU uvedl: ,,Předchozí studie poukazují na fakt, že lidé hledají partnera, který má smysl pro humor a rád se směje.“ Studie však upozorňuje na to, že situace vždy nemusí být tak přehledná.

Výzkum byl proveden psychology z německé univerzity Martina Luthera a vyšel v the Journal of Research in Personality. Výzkumný vzorek čítal 154 heterosexuálních párů, které byly vyzpovídány ohledně jejich sexuálního života. Dále byli dotázáni, jak jsou s partnerem celkově spokojeni, jak často se hádají a jestli se rádi jeden druhému zasmějí. Mimo jiné se u zkoumaných řešily také jejich vlastní osobnostní rysy.

Partneři, kteří si byli v rámci povahových rysů podobní, byli spokojenější a důvěřivější vůči jeden druhému, než tomu bylo u rozdílných párů.

Jinými slovy, vše závisí na kompatibilitě. Pokud vám oběma nevadí, když se vám ten druhý směje, nebo vás vzájemné pošťuchování a vtípky dokonce baví, vašemu vztahu to jedině prospěje. Problém však nastává, když se v milostném páru sejde vtipálek a člověk, který si ze sebe nedokáže udělat legraci.

Zdroj: iflscience.com

Překlad: Bc. Petra Stočková

Další články
Close

Ibuprofen nepříznivě ovlivňuje plodnost nenarozených dětí

Užívání ibuprofenu v prvních 24 týdnech těhotenství může ohrozit plodnost nenarozených dcer. S těmito výsledky přišla studie zveřejněná v Human Reproduction. Výzkumný tým zjistil, že vystavení matky léku...